Jak tworzymy?

Projektowanie

Nasz zespół projektantów, składający się z profesjonalnych, utalentowanych i cenionych osób, które wyróżniają się z tłumu wszechstronnym myśleniem i oryginalnym kunsztem rzemieślniczym, nieustannie się powiększa. Architektów i projektantów, chcących tworzyć w pełni indywidulane i niepowtarzalne wzory naszej kolekcji zapraszamy do współpracy. Oferty prosimy kierować na adres robert.kwiecien@enger.pl

Nasi projektanci

Jan Kochański

Laureat nagród: Wallpaper * Design Award, Must Have Łódź Design i Mazda Design, Projektant Roku 2020 na międzynarodowych Targach Arena Design w Poznaniu. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego prace były pokazywane na wystawach w: Mediolanie, Frankfurcie, Kolonii, Londynie, Lipsku, Wiedniu, Paryżu, Budapeszcie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi.

Maja Ganszyniec

Projektantka z kompleksowym podejściem do procesu projektowania. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku.

Tomek Rygalik

Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo - rozwojowym przy RCA. Prowadzi pracownię projektowania i jest kierownikiem studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie.

Krystian Kowalski

Krystian urodził się w rodzinie artystów. Specjalizuje się w projektowaniu mebli, całościowych przestrzeni i budowaniu wizerunków marek. Jego celem jest dostosowanie produktu do potrzeb poprzez obserwację trendów i zachowań oraz wykorzystanie zaawansowanych technologii i kompleksowego prototypowania w swojej pracy. Dzięki temu tworzy odważne, dobrze przemyślane projekty dla czołowych firm w branży meblowej. Liczne prestiżowe nagrody zdobyte w Polsce i za granicą, w tym iF Design Award 2017, FX International Design Award i German Design Award, stanowią potwierdzenie unikalnego charakteru jego pracy.

Maria Jeglińska-Adamczewska

Maria Jeglińska-Adamczewska urodziła się w Fontainebleau w 1983 roku. W 2012 roku założyła swoje biuro projektowe i badawcze. Ukończyła kurs projektowania przemysłowego w ECAL w 2007 roku i otrzymała stypendium od fundacji IKEA Pracuje nad szerokim spektrum zleceń: projektami z zakresu designu przemysłowego, projektami wystawienniczymi oraz projektami opartymi na badaniach w dziedzinie designu. Jest przekonana, że w dzisiejszym świecie badania mogą wywołać i generować nowe formy odpowiedzi i propozycji. Jej klientami są między innymi: Ligne Roset, Kvadrat, Plato, Trame, Vitra, Hermès, hotele Puro, Biennale Designu w Saint-Étienne, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.